Banknoty / Treasury Notes

Treasury Notes (Treasury Coin Notes)Lata 1890-1891

Na mocy aktu Treasury Note Act z 14 lipca 1890 roku Sekretarz Skarbu wprowadził do obiegu banknoty Treasury Notes. Banknoty te drukowane były w dwóch seriach, w latach 1890 i 1891. Wydrukowano i wprowadzono do obiegu nominały: $1, $2, $5, $10, $20, $100 i $1000. Nominał $50 wprowadzono jedynie w 1891 roku a nominał $500 został zaprojektowany ale nigdy nie wprowadzony do obiegu. Osoby sprzedające srebro w sztabkach do Skarbu otrzymywały banknoty Treasury Notes które były wymieniane na monety. Stąd druga nazwa Treasury Notes to również Coin Notes (banknoty monetowe).

1 $ - Na awersie banknotu jednodolarowego po lewej stronie, znajduje się Edwin McMasters Stanton - Sekretarz Wojny w okresie prezydentury Abrahama Lincolna.

2 $ - Po prawej stronie, na awersie banknotu dwudolarowego znajduje się generał armii unijnej w wojnie secesyjnej James Birdseye McPherson.

5 $ - W środkowej części awersu banknotu o nominale pieciu dolarów znajduje się postać generała armii unijnej w wojnie secesyjnej - George Henry Thomas.10 $ - W środkowej części awersu banknotu o nominale dziesięciu dolarów znajduje się Philip Henry Sheridan generał armii unijnej w wojnie secesyjnej.

20 $ - W lewej części awersu banknotu o nominale dwudziestu dolarów znajduje się John Marshall czwarty Sekretarz Stanu Stanów Zjednoczonych oraz czwarty prezes Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych.50 $ - W środkowej części awersu banknotu znajduje się William Henry Seward dwudziesty czwarty Sekretarz Stanu.

100 $ - W prawej części awersu banknotu o nominale stu dolarów znajduje się David Glasgow Farragut pierwszy oficer marynarki USA, pierwszy Kontradmirał, Wiceadmirał i Admirał marynarki.