Monety / Quarter / Quarter beautiful serie

Quarter Beautiful Serie- dwadzieścia pięć centów (piękna seria)Lata 2010-2021 (Beautiful Quarter)

W 2008 roku mennica amerykańska zatwierdziła serię nowych monet dwudziestopięciocentowych na których przedstawione będą najpiękniejsze miejsca i parki narodowe Stanów Zjednoczonych. Emisja zaplanowana jest na lata 2010-2021 i może zostać rozszerzona nawet do roku 2033 decyzją Sekretarza Skarbu. Na awersie każdej z monet znajduje się odświeżona postać Jerzego Washingtona wzorowana na oryginalnym projekcie dwudziestopięciocentówki z 1932 roku.
Każdego roku planowane jest wybicie pięciu monet z rewersem przedtawiającym amerykańskie parki narodowe i miejsca związane z historią i dziedzictwem narodu. Każda z monet przedstawiać będzie po jednym parku lub miejscu z każdego stanu, dystryktu lub terytorium zależnego.

Kolejność pojawiania się parków i miejsc na monetach serii zależeć będzie od kolejności uznawania tych obiektów za oficjalnie objęte ochroną przez władze. Na czterech monetach znajdą się miejsca upamiętnione już wcześniej na ćwierćdolarówkach z 50 amerykańskimi stanami: Park Narodowy Wielkiego Kanionu w Arizonie, Park Narodowy Yosemite w Kalifornii, Góry Białe w White Mountain National Forest w stanie New Hampshire, Mount Rushmore w Dakocie Południowej. Każde z tych miejsc zostanie jednak przedstawione w inny sposób, niż to miało miejsce na poprzedniej emitowanej serii.Wszystkie monety mają ten sam skład, wymiary i wagę jak niżej:
Skład monety: rdzeń 100% miedź, powłoka 75% miedź, 25% nikiel
Średnica: 24,3mm
Waga: 5,7g
Krawędź: nacinana
Mennica: Philadelphia (znak menniczy P), Denver (znak menniczy D)

Monety jakie ukazały się według lat: